Spring til indhold

Telefonbog 

Her kan du finde kontaktoplysninger på medarbejdere i Udenrigsministeriets hjemmetjeneste. Klik på et bogstav for at søge alfabetisk på efternavn.
EfternavnFornavnStillingCenterCenter - fulde betegnelseTlf
SaenzVanessa VegaChefkonsulentBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation33920320
SalanoaPeter MartinSagsbehandlerTCCenter for Eksportrådet33920756
SamuelsenCaroline RugholmKontorelevGPSCenter for Global Politik og Sikkerhed
Scheel-BechLene JensenSpecialkonsulentFISKFiskeripolitisk afdeling
ScheldeSigneFuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde
SchiølerGerd LouiseFuldmægtigRDCenter for Ressourcer og Drift33921068
SchiøttSusanneMinisterialbetjentRDCenter for Ressourcer og Drift33921629
SchjerlundDavid MichaelChefkonsulentTCCenter for Eksportrådet33906433
SchmidtSigurdChefkonsulentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920648
SchriederPatriciaFuldmægtigJTCenter for Juridisk Tjeneste
SchumacherLeneChefkonsulentJTCenter for Juridisk Tjeneste33920431
SchønemannStephanKontorchefGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920329
SealeyMette AaskovKontorfunktionærDIRSEKLedelsen33920680
SehestedtArienne AlkemadeSpecialkonsulentBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation33920066
SellJimmySpecialkonsulentTCCenter for Eksportrådet33909363
SheikhSeemabChefkonsulentTCCenter for Eksportrådet33956539
SichlauSandraFuldmægtigEUNACenter for Europa og Nordamerika
SidiqiTahminaStudentermedhjælperTCCenter for Eksportrådet
SimonsenJens-JacobChefkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33921129
SimonsenJesper KennethMinisterialbetjentRDCenter for Ressourcer og Drift33921646
SimonsenBo de la PorteJournalistBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation33921919
SimonsenClara Johanne LembekFuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920784
SinaNora Fuglsang-DamgaardStudentermedhjælperTCCenter for Eksportrådet
SindbjergKira SmithKontorchefJTCenter for Juridisk Tjeneste33953217
SindingOddKontorchefRDCenter for Ressourcer og Drift33920949
SinghBaldevIT-medarbejderRDCenter for Ressourcer og Drift33921262
SissonRikke LuplauKontorfunktionærRDCenter for Ressourcer og Drift
SkaltsBjarneMinisterialbetjentRDCenter for Ressourcer og Drift33920290
SkivildEsben BruhnSpecialkonsulentGPSCenter for Global Politik og Sikkerhed
SkouJan-HenrikIT-medarbejderRDCenter for Ressourcer og Drift33920488
SkovSigne RefstrupFuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33980049
SkovSiri DevilettiStudentermedhjælperGPSCenter for Global Politik og Sikkerhed
SkovAlice RosengrenKonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33920588
SkovAnnett MelgaardChefkonsulentEUNACenter for Europa og Nordamerika33920270
SkødtBjarkeStudentermedhjælperGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920386
SlothJulieSpecialkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33920696
SlothJannichSpecialkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33921454
SmidtLis NørskovEkspeditionssekretærTCCenter for Eksportrådet33921479
SolvangAnjaFuldmægtigBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation33921765
SpeirsMikeChefkonsulentEVALStabsfunktioner33920516
StaffeldtAnne-KirstineOverassistentRDCenter for Ressourcer og Drift33920153
StageMikkelChefkonsulentFISKFiskeripolitisk afdeling33920621
SteenbergEva Marie BaggeFuldmægtigControllerStabsfunktioner33921643
Steen-JensenBennyAfdelingslederRDCenter for Ressourcer og Drift33920575
SteffensenKirstenChefkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33921024
SteinholmSissel SofiaStudentermedhjælperGPSCenter for Global Politik og Sikkerhed
StenderFlemmingChefkonsulentEUNACenter for Europa og Nordamerika33920624
Stenderup-PetersenCeliaFuldmægtigEUNACenter for Europa og Nordamerika
SteningeMiaChefkonsulentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33921138
StensdalJacobFuldmægtigTCCenter for Eksportrådet33921289
StevnhovedMinna MøbjergStudentermedhjælperEUNACenter for Europa og Nordamerika33920364
StoltzeChristel ArendtSpecialkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33921582
StrandgaardMartinChefkonsulentRDCenter for Ressourcer og Drift33921270
Strange-ThomsenJacobFuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde
StrøbækKeldBetjentformandDIRSEKLedelsen33921806
StubdrupOle PilgaardChefkonsulentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde
SuhrMichaelAmbassadørJTCenter for Juridisk Tjeneste33920424
SulsbrückMia FuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920975
SvenssonAnders StuhrSpecialkonsulentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920820
Swierstra-BankeErikOverassistentJTCenter for Juridisk Tjeneste33921869
SzaboMarie KristensenKontorfunktionærPROStabsfunktioner33975316
SzczepanskiPia StarbækChefkonsulentTCCenter for Eksportrådet33920979
SøllingAndersRevisorRDCenter for Ressourcer og Drift33920310
SønderbyeNicolajChefkonsulentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920561
SørensenLars RebienSærlig Udsending (EMA)EUNACenter for Europa og Nordamerika33920456
SørensenJulie Bonnet HelledieStudentermedhjælperRDCenter for Ressourcer og Drift33921477
SørensenLars VogtmannChefkonsulentGPSCenter for Global Politik og Sikkerhed33920962
SørensenMalene MørchStudentermedhjælperRDCenter for Ressourcer og Drift
SørensenLouise KronborgFuldmægtigGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde
SørensenFreja Dencker MangsStudentermedhjælperGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33921383
SørensenAlexanderStudentermedhjælperBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation
SørensenInger BlomstrandOverassistentGUSCenter for Global Udvikling og Samarbejde33920909
SørensenJesper MøllerPolitisk DirektørPOLDIRStabsfunktioner33920352
SørensenJens HjøllundChefkonsulentBORKOMCenter for Borgerservice og Kommunikation33920539